Закони

Закон за локална самоуправа

Закон за спречување на корупција

Закон за изменување и дополнување на закон за спречување на корупцијата

Закон за спречување на судир на интереси

Фото водич низ Виница

Службен весник на општината

Пиши му на Градоначалникот

Општина Виница на Facebook

Мапа на Општина Виница

Времето во Виница

Виница
18°
Mostly Cloudy
05:0419:48 CEST
Feels like: 18°C
Wind: 6km/h SW
Humidity: 61%
Pressure: 1009mbar
UV index: 3
MonTueWed
21/9°C
22/9°C
24/11°C

За подобра општина

Големина на Фонт