Активни спортски клубови

Чупино треил

chupino-trail

Chupino Trail е креација на The Running Squad – екипа рекреативци со различна спортска историја. Ниту еден од The Running Squad не се занимавал професионално со спорт, но спортот е дел од нивниот живот околу 25 години. Со постепениот раст на рекреативното трчање и организираните маратон-трки во Македонија, прашање беше само на време кога Плачковица ќе биде искористена за тоа. Плачковица не спие, секој викенд нејзе и прават друштво планинари, велосипедисти и во последниве 2-3 години маратонци. Патеките кои минуваат низ густа шума,покрај чешми и потоци, даваат прекрасно чувство на релаксација…

контактi и повеќе инфо на:
www.chupinotrail.com.mk

Карате клуб БЛАТЕЦ

karate'klub'blatec

Карате клубот Блатец … “Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum…

контактi и повеќе инфо на:
https://www.facebook.com/karateklub.blatecblatec

Најнови спортски вести

Фото водич низ Виница

Службен весник на општината

Пиши му на Градоначалникот

Општина Виница на Facebook

Мапа на Општина Виница

Времето во Виница

Виница
18°
Mostly Cloudy
05:0419:48 CEST
Feels like: 18°C
Wind: 6km/h SW
Humidity: 61%
Pressure: 1009mbar
UV index: 3
MonTueWed
21/9°C
22/9°C
24/11°C

За подобра општина

Големина на Фонт