Open menu

Туристичка понуда

Мобилност
Средби со граѓани
Улично осветлување

Сите вести

Триумф на Слога во Прилеп против двократниот шампион на Македонија

Триумф во Прилеп против двократниот шампион на Македонија, два пати вице-шампион, еднаш освојувач на Купот на Македонија и десет пати учесник во европските купови под капата на УЕФА, ФК Победа, е огромен успех за ФК „Слога 1934‘‘ - Виница!

Успехот е уште поголем што е остварен и против директниот конкурент за Првата македонска лига, уште повеќе и што Слога е на чекор до есенски првак во Втора лига Исток.
Честитки момци и секоја чест! Продолжете и наредните два натпревари до зимската пауза со истото темпо, жар и борбеност, направете ја Виница горда!
Општина Виница
ул. Бел Камен бр. 13
телефон: 033 361-945, mail: ovinica@t.mk